Poslední koncert roku 2012

Poslední koncert roku 2012

 

 

V pátek 14 prosince přinesl Heroldův klub svým posluchačům a příznivcům poněkud nevšední hudební zážitek.

 

Klavírista, skladatel a člen výboru Heroldova klubu, pan Vojtěch Vojtěch spolu s violoncellistou panem Tomášem Fingerlandem připravili pro nás posluchače velice zajímavý program složený z děl Johana Sebastiana Bacha a Josefa Haydna.

 

Po úvodním provedení Bachova Preludia a Fugy b-moll č. 22 pro klavír, které vskutku procítěně zahrál pan Vojtěch Vojtěch, následovala sólová Suita d-moll pro violoncello, kterou přednesl pan Tomáš Fingerland.

 

Poté následovalo „okénko hostů“, o kterém si můžete přečíst v článku „Zpráva o jednom koncertě“.

 

Představila se nám v něm mladá sopranistka Michaela Katráková, která přednesla árii Cherubína a od W.A.Mozarta, árii Komtesy  Porgi amor, též z opery Figarova svatba. Zazněly ještě dvě árie z Pucciniho Toscy a píseň od  P.Mascagniho-Voi lo sapete o mamma . Závěr jejího vysoce profesionálního vystoupení patřil Dvořákově Rusalce a árii Měsíčku na nebi.

 

Toto zpestření našeho koncertu bylo ovšem poněkud delší, a tak se druhá půle večera nechtěně posunula.

 

V té opět na pódium vystoupil pan Vojtěch Vojtěch  s výběrem klavírních skladeb od Josefa Haydna. Jako první zaznělo Adagio G-dur, dále přednesl Phantasii C-dur, a svůj program zakončil Variacemi f-moll.

Jeho výkon a vřelost natolik uchvátila posluchače v sále, že nadšenému publiku jako přídavek zahrál Potopenou katedrálu od Clauda Debussyho.

 

A tak patří velký dík nejen našim příznivcům a posluchačům, kteří svým zájmem a vnímavostí dokázali utvořit našim účinkujícím patřičně vřelou a důstojnou atmosféru, ale hlavně pánům Fingerlandovi a Vojtěchovi za naprosto profesionální výkon i přístup! Mnohokrát děkujeme

 

Krupička Jiří

 

Galerie: